Kocaeli-Umuttepe Bulvarına Taş Duvar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit ile Umuttepe kampusu arasında ulaşımı sağlayacak olan Gazanfer Bilge Bulvarı’nın Santral ile TEM Otoyolu arasındaki çalışmalarını sürdürüyor. Santral mevkii ile Otoban Köprüsü arasındaki kamulaştırma çalışmaları ile birlikte 2 bin 330 metre uzunluğundaki yolda taş duvar örümü başlatıldı. Kot farkını düşürücü terasman (toprak) kazılarının da sürdürdüğü bölgede, 216 metre uzunluğunda açık kanal ve kutu menfezi ile 960 metre trapez kanal çalışmasına geçildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında en önemli projelerinden birisi olan İzmit ile Umuttepe kampusu arasındaki ulaşımı sağlayacak olan Gazanfer Bilge Bulvarı toplam 9 kilometre uzunluğunda, 22 metre genişliğinde 4 şeritli duble yol olacak.
Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ilk önce Gazanfer Bilge Bulvarı’nın ilk etabını oluşturan Adliye Köprüsü ile Santral mevkii arasında kalan bir kilometre uzunluğundaki etabı tamamlayarak hizmete açtı. Daha sonra Üçtepeler mevkii ile Umuttepe kampusu arasındaki 5 bin 500 metre uzunluğundaki ikinci etabı da duble yola dönüştürerek hizmete sundu.
Günde yaklaşık 5O bin insanın kullandığı ve hayati önem taşıyan Gazanfer Bilge Bulvarı tamamlandığında İzmit nefes alacak. Erenler- Cedit Mahallelerinin sınırını teşkil eden vadideki dere yatağında sağlıksız koşullardaki evler de bu proje ile birlikte kalkmış olacak. Büyükşehir Belediyesi dere yatağındaki yaşayan vatandaşların da modern binalarda ev sahibi olmalarını sağlayacak.

Kaynak: Özgür Kocaeli


Sayfanın arama motoru anahtar kelimeleri:

taş duvar,taş duvar çeşitleri,tasduvar,,duvar örme,taş duvar yapımı,taşduvar görüntüleri,tas duvar resimleri,taŞduvar,taş duvarlar,yüksek taş duvar yapımı,örme taş duvar,tas örme,taş duvar derz resimleri,duvar Örme,bahçe taş duvar çeşitleri,örme taşduvar,erol vİzİl,taşduvar resmi,taş duvar milas,harçlı istinat duvarı,duvar örümü,umuttepe duvarı,kesme taş duvarları yapımı,moloz taş duvar örgü yolları,taş örme ustaları,taŞduvarli ev modellerİ,kocaeli büyükşehir belediyesi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: